Pracownia rzeźbiarska

Projektujemy i wykonujemy rzeźby dekoracyjne, rzeźby sakralne oraz rzeźby nagrobne

Aglomarlit

Nasze prace w większości realizujemy ze specjalnego materiału o nazwie Aglomarlit®. Jest to współczesne tworzywo odporne  na warunki atmosferyczne, jak wykazały doświadczenia , również na niskie temperatury. Receptura Aglomarlitu, została opracowana w naszej firmie. Jego bazowym składnikiem jest naturalny kamień (biały marmur). Dodatkowo,  może występować piasek lub metaliczny brąz.

Szczególne własności Aglomarlitu, pozwalają na dokładne odwzorowanie wszystkich detali wykonywanej  rzeźby. To właśnie stosunkowo duża podatność tego materiału na kształtowanie oraz fakt, że można dosyć dowolnie modyfikować jego skład sprawia, że figury wykonane z Aglomarlitu posiadają cechy marmuru, piaskowca lub brązu.

Aglomarlit jest materiałem spełniającym wysokie wymagania odbiorców na współczesnym rynku dzieł sztuki: wykonane z niego figury prezentują się doskonale, oddając wiernie wszystkie cechy pierwowzoru zarówno, co do formy jak i wykonania a jednocześnie są kilkakrotnie od niego tańsze i nie wymagają jakiejś szczególnej konserwacji.

BR-W aglomarlit - brąz zabezpieczony powłoką ochronną matową

Szczególnie dla naszych klientów, którzy lubią naturalny wygląd starych rzeźb z brązu, opracowaliśmy figury wykonane z „aglomarlitu - brąz zabezpieczany powłoką ochronną matową”.
Tego typu powłoka nadaje rzeźbie naturalny stary wygląd. Wewnątrz pomieszczeń, rzeźba z czarną patyną zabezpieczoną powłoką ochronną matawą, delikatnie wypolerowana, idealnie odnajduje się jako jeden z elementów dekoracyjnych i upiększających wnętrza domów, mieszkań czy biur. Konserwacja rzeźby polega na odkurzaniu i co jakiś czas polerowaniu wypastowanej powierzchni.
 

BR-L  aglomarlit - brąz w odcieniu złota z powłoką ochronną błyszczącą (odcień oliwki)
BRM-L  aglomarlit - brąz w odcieniu miedzi z powłoką ochronną błyszczącą

W rzeźbach tego typu (aglomarlit – brąz z powłoką ochronną) powierzchnię brązu pokryliśmy powłoką o wysokiej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Zabezpieczenie to, nie pozwala na niepotrzebne patynowanie się powierzchni brązu. Figury dzięki temu zachowują  lśniący, metaliczny połysk.
Tego typu rozwiązanie sprawia, że utrzymanie w czystości rzeźby, jest bezproblemowe.
Wystarczy, od czasu do czasu przetrzeć z kurzu suchą lub wilgotną szmatką. Można stosować detergenty zmiękczające wodę np. płyn do mycia naczyń. Rzeźb nie należy czyścić żadnymi rozpuszczalnikami, ponieważ można uszkodzić powłokę zabezpieczającą.

P  aglomarlit - piaskowiec porowaty  

Rzeźby o takiej powierzchni do złudzenia przypominają naturalny piaskowiec.
Zaletą aglomarlitu jest jego spójność strukturalna. Powierzchnia porowata  jest bardziej podatna na zabrudzenia, oczywiście można ją czyścić wszystkimi dostępnymi środkami czyszczącymi jeśli zajdzie taka potrzeba można użyć myjki ciśnieniowej.  Mocniejsze zabrudzenia można usuwać rozpuszczalnikami.

B  aglomarlit - biały zabezpieczony powłoką ochronną matową

PG   aglomarlit - piaskowiec gładki (kość słoniowa) zabezpieczony powłoką ochronną matową

Powierzchnia figur jest delikatnie polerowana, wyglądem przypomina rzeźby z naturalnego marmuru czy kości słoniowej. 


powrót ...