Informacje dodatkowe

Dowiedz się na przykład jak wymiarujemy, pakujemy nasze produkty

Metoda wymiarowania rzeźb

Senej Rzeżby dekoracyjne, sakralne, nagrogne Senej Rzeźby dekoracyjne, sakralne i nagrobne

Sposób pakowania dużych rzeźb

Senej rzeźby dekoracyjne, nagrobne i sakralne Senej pakowanie rzeźb dekoracyjnych, sakralnych i nagrobnych

Aglomarlit

Nasze prace w większości realizujemy ze specjalnego materiału o nazwie Aglomarlit®. Jest to współczesne tworzywo odporne  na warunki atmosferyczne, jak wykazały doświadczenia , również na niskie temperatury. Receptura Aglomarlitu, została opracowana w naszej firmie. Jego bazowym składnikiem jest naturalny kamień (biały marmur). Dodatkowo,  może występować piasek lub metaliczny brąz.

Szczególne własności Aglomarlitu, pozwalają na dokładne odwzorowanie wszystkich detali wykonywanej  rzeźby. To właśnie stosunkowo duża podatność tego materiału na kształtowanie oraz fakt, że można dosyć dowolnie modyfikować jego skład sprawia, że figury wykonane z Aglomarlitu posiadają cechy marmuru, piaskowca lub brązu.

Aglomarlit jest materiałem spełniającym wysokie wymagania odbiorców na współczesnym rynku dzieł sztuki: wykonane z niego figury prezentują się doskonale, oddając wiernie wszystkie cechy pierwowzoru zarówno, co do formy jak i wykonania a jednocześnie są kilkakrotnie od niego tańsze i nie wymagają jakiejś szczególnej konserwacji.

czytaj więcej